Rak pokonał i zdradliwe Alaska

Bratysława. Mówią, że to ostatni wielki wyścig psich zaprzęgów na świecie. Z Anchorage do Nome musi handler (Maser) i tandem obsłużyć 1,770 kilometrów. Surowe warunki zimowe, Alaskan pustyni, na dwóch pasm górskich, nad zamarzniętym Jukon. To wyścig Iditarod.

We wtorek wieczorem tamojšieho ich zwycięzcę meczu Amerykanin Lance Mackey stało.

Jego ojciec przez 35 lat, to słynny wyścig pomógł ustalić. Lance w sobotniej ceremonii wziął wygraną czek na 69 tysięcy dolarów oraz nową dostawę. Ponad cztery tysiące premii „zarobione” za to, że prowadził wyścig w środku i po raz pierwszy przyszedł do dawnego górnictwa złota rozliczenia Iditarod, wyścig, który dał nazwę.Dziś jest całkowicie opuszczony i mówi jej ghost town.

Tegoroczny zwycięzca spędził przebieg dziewięciu dni, pięć godzin i ośmiu minut. W czasie siedmiu godzin przed najgorszym rekord toru. Specjalnie dla bardzo złej pogody. Šestnáťstupňové silne wiatry i temperaturach poniżej zera umieścić ludzi i zabrać psa. Dwadzieścia zaprzęgów wyścig musiał zrezygnować.

Lance Mackey (36 lat) jest następcą tradycji rodzinnej. Ojciec Dick wygrał wyścig Iditarod w 1978 roku, pięć lat był najlepszy od swojego wuja Rick. Zarówno wygrał z numerem 13, a Lance mu świadomie wybrał dobrze. Nawet zatem podpisał pierwszy. nie uczyni go ktoś.

„psie zaprzęgi jest nasz styl życia. Są dla mnie naturalne, jak oddycham, jem i spać. Jest tak od dzieciństwa.Cieszę się, że mój ojciec był masażysta, a nie prawnik, „powiedział agencji Víťazová słowa CTK. Lance pojechała do Nome sześć razy, ale skończyło się najlepszy na siódmym miejscu. W 2002 roku uruchomiony nawet jakby były wyleczone z raka gardła.

wyścigowych Iditarod Szlak psich prąd od Anchorage Nome zajmował od 1973 zwycięzca pierwszego stopnia była na linii 20 dni, 49 minut i 41 sekund. Ostatnim celem przyszedł dokładnie w miesiąc po starcie. Ich początek jest zawsze pierwszy w marcu w sobotę. Na cześć tego wydarzenia, które miało miejsce w 1925 roku w Nome następnie zmarł błonicy dziewczynki. Lekarze obawiali się epidemii, która rozprzestrzeniła się na Alasce. Wystarczająca szczepionka dostępna do Kotwicowiska.Za złą pogodę, samolot nie mogli oderwać się od ziemi i Urząd skompilowany pałeczkę dwudziestu sanki psa. Zespół udało się dostarczyć cenny ładunek do miejsca, gdzie był potrzebny. Pies Balto, który prowadził ostatnio tandem do Nome, w Central Parku posągów wzniesionych Nowego Jorku. Iditarod Race track czołowych miejsc którędy do 1940 jeździli sanie towarowe, transportowane złoto i dostarczanie wsie po drodze. Rzeczy

Każdy Maserati można obracać podczas wyścigu czternaście psów kierować ich połów musi wynosić co najmniej dziewięć.

Ostatni Maserati na mecie dostaje czerwoną latarnię, symbol końca wyścigu.

W wyścigu Iditarod wyścigu walcząc najtrudniejszy atrybut ścigać Yukon Quest, organizowany od 1983 roku.Prowadzącej z Fairbanks na Alasce do Whiterhorse w Kanadzie.

Pierwsza kobieta, która była na imprezie zdobyła w 1985 Libby Riddlesová.

Impreza ma również rywalizowali ślepy Rachel Scdorisová. Pomógł jej nawigator Paweł Ellering pośrednictwem kamer nadawanych obrazów Minnesota.