Niemiecki biathlon wziął po raz pierwszy wszystko

„Wreszcie możemy świętować właściwie przez cały czas,” zażartował federalny niemiecki trener biathletes Uwe Müssigang. Niemcy w Pucharze Świata od dawna wśród samym szczycie, ale dopóki ostatni weekend po raz siódmy w syberyjskim Chanty-Mansyjsku umieścić koronę jego rządów. Przeznaczone zarówno duże kryształowe kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w SP. Szesnaście lat temu jako pierwszy, aby udowodnić, że Rosjanie Siergiej i Svetlana Cepika Davidovová, teraz naśladować niemiecki Michael Greis i Andrea Henkelová. Wyjątkowość niemieckich obchodów jest wzmocniona przez fakt, że oboje stał się zwycięzca po raz pierwszy w swojej karierze.

trzydziestu lat biathlonist Füssen przerwać również parę hegemonii Raphael Poirée – Ole Einar Bjørndalen.Francuz z Norwegami siedmiu lat nie pozwolił najwyższy poziom ktokolwiek inny (Poiree wygrał 4 razy, Bjoerndalen 3 razy). „Myślę, że wygrał zasłużenie, nawet kiedy to kosztuje mnie szczęście. Muszę skończyć swoje życzenia sportowych, „wyznał Greis.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów zdobył wszystko w biathlonie można dostać. W ubiegłym roku Turyn zjazd trzy złote medale i uhonorować najbardziej udane zimowe olimpiady uczestnika, miesiąc temu we włoskim Anterselva po czterech latach prób w końcu zdobył tytuł mistrza świata. Po wygraniu wyścigu z masy startowej. W Chanty-Mansyjsku, aby zakończyć ostatni wielki triumf. Greis do całkowitego zwycięstwa wystarczyło tylko dwa zwycięstwa w SP. W końcowej rachunkowości był jeszcze o 58 punktów więcej niż Bjørndalen.W przeciwieństwie Nora on uruchomiony we wszystkich 27 wyścigach sezonu i nie flirtuje z czystym podczas. Bjørndalen uruchomiony i MS w biegach narciarskich, a w wielu wyścigach Sp brakuje. Niemcy na pewno nie żałuję, że o jedenastej Greis zdecydował się przejść z piłką nożną na biathlon. „Łatwiej było peg cele przechylona niż cel, ale myślę, że teraz jestem całkiem dopracowane”, przyznał w wywiadzie zapalony golfista.

Henkel miał lidera walczyć do ostatniego wyścigu. Po czterech miesiącach walki, w końcu, 29-letni Andreu przez rodaka Kati Wilhelm został udostępniony przez zaledwie 7 punktów. Trzecia Szwedka Anna Carin Olofsson traci tylko 10 punktów.Bliżej końcowego Postanowienie MŚ nie pamięta. „To było nerwów, ale poszło dobrze”, lakonicznie zauważyć rudą z Ilmenau, dla których maksymalna w stanie ocena SP 5. miejscu. Oraz zabawki żołnierzy Bundeswehry był to ostatni brakujący tytuł. Olympic zwycięzcą został już cztery razy mistrzem świata raz.

Pomimo dużej kryształowy globus otrzymał niespodziewanie, bo przed ostatnim wyścigiem sezonu z masowym początku była trzecia. Biegnij do piętnastego, ale Olofsson i Wilhelmová palono na strzelnicy. Henkel nie wystarczy. PHOTO -TASR / AFP TASR AP