jutro Legendarny Pele będzie obchodzić swoje 75 urodziny

Rio de Janeiro. legenda piłki nożnej Pele, imię i nazwisko Edson Arantes do Nascimento, obchodzić będzie w piątek, 23 października Jubileusz 75 lat.

Dekady Kariera w trakcie i po slnil w światowej uwagi mediów i fanów, 75. życzenia urodzinowe, ale jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów świętować tylko w wąskim kręgu rodziny.

trzykrotny mistrz świata urodził się 23 października 1940 roku w Tres Coracoes w brazylijskim stanie Minas Gerais.

Jako chłopiec przeniósł się wraz z rodziną do miasta Bauru w stanie Sao Paulo, gdzie grał w juniorach miejscowego klubu, ale w niej przydomek Pele.

Został założony na błędnej wymowie nazwy swojego ulubionego zawodnika, bramkarz Bile następnie wystawiany dla Vasco da Gama.

„Na początku mi się nie podoba.W szkole nawet zabity jeden chłopiec, na dwa dni został ukarany wykluczeniem za mną wszyscy chłopcy zaczęli nazywać Pelé, „mówi bohater narodowy 5-krotny mistrz świata w jednym ze swoich kilka biografii.

Odkrył go jeden z najlepszych piłkarzy ówczesnego brazylijskiej Waldemar de Brito, gdy miał 11 lat.Nawet zanim stał się pełny profesjonalny, rodzina finansowo pomagał jako czystszych buty i dorywczo kelnera.

Brito zabrał go do portowego miasta Santos i sceptycznego dyrektora tamojšieho profesjonalnego klubu powiedział: „Ten chłopiec raz najlepszym piłkarzem na świecie – ma to wszystko.”

Więc może rozpocząć się 18-letni Pele miłość z klubu Santos Futebol Clube, który pomógł dziesięć tytuł mistrzowski w Sao Paulo, pięć brazylijski puchar, dwa wyzwoliciele triumf w Pucharze i dwóch Intercontinental Cup.Król futbolu zdumieni jego fantastycznym dryblingu

Jego gwiazda urodziła się, kiedy raz w swoim debiucie w pierwszej drużynie Santos, w epoce graczy jak były Zito, Pepe i Coutinho tylko jako 16-latek pomógł „białe” sprytnego spektakularny sieci Corinthians rywalizować o zwycięstwo 7: 1

Kilka miesięcy jako 17-latek został najmłodszym strzelcem mistrzostwo górną Sao Paulo i dostał się do brazylijskich nominacje do Mistrzostw Świata w 1958 roku w Szwecji.

Dla nich rozpoczął jako substytut, ale przeciwko Walii w ciasnym ćwierćfinale strzelił jedynego gola i jego półfinałowy hattricka Francuz i dwa cele końcowe Szwedów już pisałem historię.

Pele grał w czterech Mistrzostwach Świata, zdobył trzy tytuły (1958, 1962 i 1970) oraz zdobył karierę w ciągu 1360 goli w 1280 meczach.

Na scenie klubowej w koszulce Santos pobił wszelkie rekordy.

W 1959 roku zdobył 127 bramek dla niego, w 1961 roku było to 110 goli, aw 1965 kompensowane 101 bramek.

Oprócz wielu innych dokumentów, na przykład, utrzymuje, że liczba hat-tricka (92).Był znany jako dżentelmen piłki nożnej i nigdy nie wykluczone.

Jego kariera zakończyła się w 1974 roku w wieku 33 lat, ale także dla rzekomych problemów finansowych w latach 1975 do 1977 roku udał się do Stanów Zjednoczonych, aby grać dla New York Cosmos.

Buty powiesił na gwoździu w dniu 1 października 1977 po meczu charytatywnym z New York Cosmos FC Santos, który wyemitowany w 38 krajach i inteligencja to pokryte 650 dziennikarzy.

futbol przestał żyć nawet do pracy zawodowej.Był ambasadorem ONZ, UNESCO, w latach 1995 i 1998, dla brazylijskiego ministra sportu.

zagrała w filmie, udział w wielu programach charytatywnych.

FIFA mu w 2000 roku uznany magazyn najlepszy piłkarz wieku razem w rankingu setki najważniejszych osób ubiegłego wieku.

W ubiegłym roku miał poważne problemy zdrowotne, kiedy został hospitalizowany w Sao Paulo z zapaleniem dróg moczowych.

Kilka dni spędzonych jeszcze na oddziale intensywnej terapii i poddano ją hemodializy do obsługi jednego nerki.

„Jestem naprawdę przerażona. Byłem zaskoczony tym, co się ze mną stało. Oczywiście bałam się, ale z drugiej strony, nie miałem strach przed śmiercią. Dzięki Bogu mam prawo”, powiedział Pele [wizytówka:

AC Bauru (1954-1956) – Młodzież

Santos FC (1956-1974) 1120/1087 mecze cele

New York Cosmos (1974- 1977) 64/37

reprezentacja Brazylia (1957/71) 92/77